Przepiękna Barcelona…

Nowoczesna ale z historią. Czyja to sprawa, że każdy turysta zachwyca się tak dobrze nam znaną stolicą europejską ?

Otóż jest tam wszystko, od sławnej Sagrady familii, po przepiękna Barcelonetę.

Mój pobyt w Barcelonie był składany. Dwa dni i dwie noce najpierw odkrywałam tajemnice Barcelony, następnie krótki wypad na Ibizę i z powrotem do Barcelony na jeden dzień. Ale mogę być z siebie dumna, zwiedziłam wszystko 🙂 Jednak aby zacząć zwiedzać najpierw trzeba dojechać do centrum z lotniska i wynająć jakiś nocleg. 

 

Jak dojechać z lotniska El Prat Barcelona do centrum Barcelony?

W czwartek wylądowałam na lotnisku Barcelona El Prat. Lotnisko ogromne, zajęło mi trochę czasu żeby się z niego wydostać. Wychodząc z niego warto podejść po informacji turystycznej po mapę oraz info dotyczące metra czy też autobusów.

Ja wybrałam metro (4,5€/os bilet jednoprzejazdowy) na tym bilecie można się przesiąść ale tylko na inne metro.

Jeżeli chodzi o metro, bardzo fajna jest opcja bilet na 48h (14,5€/os), na którym można jeździć na lotnisko oraz wszędzie gdzie się chce po mieście, tj. Bus, metro, subway, renfe, tramwaj (nie dotyczy jedynie aerobusow!).  Na tą opcję zdecydowałam się na ostatnie 48h w związku z jednodniowy wypadem na Ibizie.

(3xna lotnisko plus milion metra, subway, kolejek -> opłacało się)

Jest też opcja dojazdu Aerobusem (5,9€/os). Jedzie on szybciej do centrum niż metro, odjazd jest z obu terminali T1 i T2. Należy pamiętać, że to prywatna linia, a bilety można kupić tuż przed wejściem.

#Tip

Zwróć uwagę na terminal, z którego wylatujesz /przylatujesz. T1 jest obsługiwany np. przez Vueling, Lufthansa.

Na T2 z kolei znajdziemy Ryanair, Wizzair, Transavia.

T1 a T2 jak dojechać?

Sposoby są dwa: metro albo autobus.

Metro linia L9, niestety trzeba wtedy mieć bilet metro lotniskowy.

Autobus – darmowy shuffle bus, który jeździ dookoła co kilka minut.

Warto wiedzieć, że o ile z  T1 na T2 jedzie się 5 minut, tak odwrotnie już około 15-20.

Jestem już w Barcelonie, ale gdzie spać?

Jako, że jestem studentem i wprawdzie cenie wygodę, ale również pieniądze, zdecydowałam się szukać tanich noclegów w Barcelonie. Znalazłam na bookingu tani hostel UrbanGoBCN, w centrum z możliwością dokupienia śniadania. Hostel znajduje się 5 minut pieszo od największego centrum przesiadkowego Placa de Catalunya. Co więcej, bardzo fajny wystrój, stoły do bilarda, komputery z internetem oraz duża kuchnia na własne posiłki.

Łóżko w pokoju wieloosobowym to bardzo fajna sprawa, jeżeli chcesz trochę zaoszczędzić, a noclegu potrzebujesz tylko żeby zostawić gdzieś bagaż, mieć dostęp do prysznica i łóżka.

Na nocleg polecam bardzo serdecznie Booking.com, airbnb lub couchsurfing.

BOOKING.COM

Z bookingu korzystam regularnie i jest super. Niektóre noclegi kosztują mnie tylko 10 zł!

Aby korzystać z bookingu, polecam założyć sobie konto. Wtedy jest dużo możliwości zniżek. Od jakiegoś czasu booking chce przyciągnąć więcej i więcej użytkowników, więc wprowadził akcje ‘Polecaj i zarabiaj’. Polega to na wysłaniu zaproszenia do rejestracji na bookingu, wtedy Ty i Twój znajomy, którego poleciłeś/poleciłaś dostajecie po 50zl tuż po zrealizowaniu pobytu. Więc jeżeli podróżujecie razem, macie aż 100zł zniżki! Przyjemnie, prawda? 🙂

Jeżeli nie macie od kogo być „poleconym” tutaj link na darmowe 50 zł 🙂 klik

Rezerwując przez strony z innych państw ta promocja wygląda: 20€ dla ciebie i 10% kwoty rezerwacji dla znajomego. Po przeliczeniu z reguły wychodzi na to samo 🙂

Airbnb

Ta opcja jest również znakomita podczas podróżowania. Dla tych którzy nie wiedzą na czym to polega, krótkie wyjaśnienie: wynajmujesz pokój w mieszkaniu u prywatnych osób, poznajesz nowych ludzi, kulturę i zwyczaje, płacisz zwykle taniej niż w hotelu 🙂 wiele korzyści w jednym.

Jednak nie byłabym sobą, gdybym i tam nie zobaczyła żadnej promocji. Tutaj jest link dzięki któremu dostaniesz aż 100zł na pierwszą rezerwację.  Airbnb

 

Z couchsurfingu niestety jeszcze nie miałam okazji skorzystać ale jest to na mojej To Do List.